ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ posted by

«Έμειναν» στα αποδυτήρια το πρώτο 20’…και το πλήρωσαν. Θύελλα-Πανθηραϊκός 1-2

image_pdfimage_print

Δεν μπήκαν ποτέ στο πρώτο 20’ και το πλήρωσαν…

Την ήττα που ανατρέπει εκ νέου τα δεδομένα και τους υπολογισμούς γνώρισαν οι  «Λιγνιτωρύχοι», που πριν καλά καλά καταλάβουν τι συμβαίνει βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 0-2.

Οι ποδοσφαιριστές του Πανθηραϊκού μπήκαν αποφασισμένοι στον αγωνιστικό χώρο, είχαν την καθολική υπεροχή και εξαργύρωσαν την ανωτερότητα τους με γκολ του Αγοραστού στο 7’ με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής και λίγα λεπτά αργότερα στο 20΄ κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους με τον πρώτο τους  σκόρερ Ντούμο να πλασάρει στην κίνηση, στέλνοντας την μπάλα στο βάθος της εστίας του Πάντου.

Γκολ το οποίο έριξε στο καναβάτσο τους ποδοσφαιριστές της Θύελλας, αλλά κατάφερε παράλληλα να τους αφυπνίσει, αφού μόλις δύο λεπτά αργότερα ο Μανουσάκης  πλάσαρε από κοντά και με το πρώτο του προσωπικό τέρμα έβαλε με καλές πιθανότητες την ομάδα του στο παιχνίδι για τα επόμενα 70’.

Επιθετικός μονόλογος για την Θύελλα μέχρι το τελικό σφύριγμα που δεν κατάφερε σε δύο περιπτώσεις να σώσει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας.

Στο 54’ ο Χαρακτίδης με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Αθανασίου και στο 83’ ο Παπατσαράκης ένα λεπτό μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο  δεν κατάφερε να γίνει η «χρυσή» αλλαγή αφού το πλασέ που επιχείρησε από εξαιρετικά πλεονεκτική θέση έφυγε απελπιστικά άουτ.

Τελικό αποτέλεσμα Θύελλα Ραφήνας-Πανθηραϊκός 1-2.

Θύελλα Ραφήνας:(Σ.Ηλιόπουλος) Πάντος, Ντόσκας, Παπαδόπουλος (23’ Μπουντάκης), Φύτρος (83’ Παπατσαράκης), Μανουσάκης, Γεραγωτέλλης, Χαρακτίδης, Αράπης, Σουλτανίδης, Δημητρίου, Ζέκιο.

Πανθηραϊκός:(Α.Σκέντζος) Αθανασίου, Τσόπελας, Μπιρμπίλης, Φύτρος, Κεφαλάς, Μανιάς, Κονσταντίνοφ (84’ Πολυκρέτης), Ντάμζι (58’ Περιάλης, 89’ Καμπούρης), Ντούμoς (79’ Λούκας), Γκίκας, Αγοραστός.