ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ posted by

Θετικό το πρώτο τεστ για την Τριγλία

image_pdfimage_print

Καλές εντυπώσεις άφησε η Τριγλία Ραφήνας στο πρώτο φιλικό για τη νέα σεζόν, παρά την εντός έδρας ήττα με σκορ 1-0 από το Ζευγολατιό. Οι παίκτες του Μάρκου Δήμου φάνηκαν ότι είναι πιασμένοι από τις δυνατές προπονήσεις της προετοιμασίας, αλλά κατά διαστήματα άφησαν ελπιδοφόρες εντυπώσεις.

Στο πρώτο ημίχρονο η Τριγλία μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και απείλησε στο 6΄με δυνατό σουτ του Θωμά Ντάφλα, καθώς και στο 14΄με τον Κατσαβριά να επιχειρεί σουτ, αλλά η μπάλα να περνάει άουτ. Στο 32΄ δυνατό σουτ του ντάφλα απέκρουσε ο Σκούρτης.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν δύο νέες ενδεκάδες, με τον Μάρκο Δήμο να χρησιμοποιεί ως επί το πλείστον παίκτες από την περσινή πρωταθλήτρια ομάδα των νέων της Τριγλίας, που άφησαν άριστες εντυπώσεις. Στο 87΄ σε μία ανύποπτη στιγμή, κόντρα στην ροή του αγώνα, ο Πρέμπος βρέθηκε στην μεγάλη περιοχή της Τριγλίας και με δυνατό σουτ νίκησε τον Χρήστο Πορή και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Ζευγολατιού.

Α.Ο. Τριγλίας Ραφήνας: Καλαματιανός (46′ Πορής), Καμβύσης (50′ Παπαδόπουλος), Τσαγαρης , Τσακύρης (50′ Μωραϊτης), Νικολακόπουλος (50′ Ιωακειμίδης), Καραγιάννης (50′ Τσεβας), Κότσι (46′ Ζαφειρόπουλος), Ντάφλας (50′ Παπαδιονυσίου), Αμπτνουραχμάνι (24′ λ.τρ. Λεπενιώτης), Κατσαβριάς (50΄ Ματζεβελάκης), Βατίστας (50′ Αρβανιτίδης).

Έπαιξαν ακόμη για την Τριγλια οι Μάρκος, Τσιούμας, Σολδάτος, Νησσωτάκης.

Α.Ο. Ζευγολατιό: Σκούρτης, Αποστολάκης, Παππάς, Ζαχαρόπουλος, Σπέτσι, Κοντογιάννης, Βαλέρι, Διαμαντόπουλος, Μαραθιανός, Ζάρκος, Μαλαχάτης.

Στο β’ μέρος χρησιμοποιήθηκαν οι Πολυδωρόπουλος, Κουτσουμπέλας, Σούλη, Καντιπιεράκης, Καλλίρης Αν., Καλλίρης Αλ., Μαντζώρος, Γλυκοφρύδης, Καραγκούνης, Ντάσης, Πρέμπος.